PoiNode Serisi ile Tüm Armatürleri Dönüştür!

Modernizasyon projelerinde direk üstü veya armatür üstü kullanım için ideal polikarbonat gövde.

Intro

PoiNode'un eşsiz özelliklerini keşfedin.

ON/OFF, 0-10 V, 1-10 V, PWM, DALI, DALI2, D4i güç kaynakları ile uyumludur. Direk içi, direk üzeri ve armatür üstü montaj şekillerine tam uyumlu modelleri vardır.

IOT haberleşme protokolü kullanan Oliptek StarGate, RF433 MHz üzerinden 1,2 km mesafeye kadar açık alanda yıldız topolojisi prensibinde çalışır. Adreslemeleri tekil ve eşsiz bir UNIQUE ID ile sağlanır. Böylelikle sahada çakışmalar sıfıra indirgenir, kurulum kolaylığı sağlanır. Tridonic ve TE (hareket izleme) sensörleriyle uyumlu çalışır.

Ölçüm yapan ve yapmayan olarak 2 türü vardır. Ölçüm yapmayanlar, sadece dimlenebilme özelliğini armatüre kazandırır. Ölçüm yapanlar, durum, arıza izleme ve kontrol özelliklerine sahiptir.

GELECEĞİ AYDINLATAN AKILLI ÇÖZÜM: ORF PoiNode

Teknolojinin gelişiminin sebep olduğu enerji ihtiyacının hızla artmasıyla, enerji verimliliği ve akıllı sistemler her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Bir enerji verimliliği sistemi çözümü olarak geliştirdiğimiz ve yerli üretim olan ORF PoiNode, “Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri” enerji yönetiminde geleceğe ışık tutuyor. Uzak mesafelere kadar iletişim kurabilmesi, hareket ve ışık sensörü, GPS ekleme seçeneği, güç tüketimi ve arıza tespit takibi ve de kullanıcı dostu yapısıyla, modern dönemin sorunlarından birine çözüm sunuyor.

Akıllı Şehirler için Konforlu Enerji Tasarrufu!

433MHz RF Kablosuz Haberleşme:
PoiNode, 433MHz radyo frekansında çalışan kablosuz haberleşme modülü ile donatılmıştır. Bu teknoloji, kurulum sırasında kablo ihtiyacını ortadan kaldırarak esnek ve hızlı bir kurulum imkânı sunar. 433MHz RF, çok düşük güç tüketimine karşılık geniş bir kapsama menziline sahiptir.
Harici PIR Hareket Sensörü:

Cihaz, harici pasif kızılötesi (PIR) harekete sahip hareket algılama sensörleri ile entegre edilebilir. Bu sensörler, insan hareketlerini algılayarak bağlı olduğu aydınlatma armatürünü otomatik olarak açar, kapatır veya ışık şiddetini ayarlar. Özellikle hareketliliğin yoğun olduğu bölgelerde enerji verimliliğini optimize eder ve güvenliği sağlar.

LED Armatür Arıza Algılama:

PoiNode, bağlı olduğu LED armatürlerin çalışma durumunu sürekli izler ve herhangi bir arıza durumunda kullanıcıya anında bildirim gönderir. Bu sistem, bakım ekiplerinin arızaları hızlıca tespit edip müdahale etmesine imkan vererek, iş gücü ve zamandan büyük oranda tasarruf sağlar.

Anlık Güç Tüketimi Takibi:

PoiNode, gerçek zamanlı güç tüketimi izleme özelliğine sahiptir. Bu sayede, kullanıcılar enerji tüketimini anlık olarak takip eder ve enerji yönetim stratejilerini optimize bir şekilde programlar. Ayrıntılı güç tüketim raporları, enerji maliyetlerini düşürmek ve planlamak için önemli veriler sağlar.

Dahili Işık Sensörü:

PoiNode, dahili ışık sensörü ile ortamın ışık seviyesini sürekli olarak ölçer ve aydınlatma seviyesini otomatik olarak ayarlar. Bu özellik ile gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılarak ihtiyaç dışı enerji israfı engellenir ve her zaman ideal aydınlatma koşulları sağlanır.

Tam Otonom Çalışma ve Entegre Senaryolar

Yerli üretim olan PoiNode, kullanıcıların yazılım arayüzü üzerinden tanımladıkları senaryolara uygun olarak tam otonom bir şekilde çalışır. Kullanıcı dostu bu arayüz, farklı senaryoların kolayca oluşturulmasını ve ihtiyaçlara göre özelleştirilmesini sağlar.