Otomasyon Uçbirimleri

Akıllı Şehir uygulamaları, fabrikalar, toplu yaşam alanları vb. tesislerde kullanılmak üzere ürettiğimiz kablolu ve kablosuz uçbirimler ile sistemlerini en doğru şekilde yönet!

Otomasyon Uçbirimleri ile Endüstri 4.0 Teknolojisini Yakala!

Oliptek akıllı otomasyon sistemlerimiz; Okul, hastane, fabrika, işyeri, plaza ve konut gibi yerlerde, aydınlatma, ısı, nem, su ve havalandırma gibi sistemleri kontrol etmek için kullanılır. Sistemlerimiz toplu veya bireysel olarak kontrol edilebilir ve ortam değerleri ölçülebilir.

Otomasyon kontrol serilerimizi modüler yapıda ve genişleyebilir şekilde tasarlıyoruz. Kullanıcı ve kullanım alanının ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz uçbirimler ile tasarlanan otomasyon sistemimiz, alanı en ideal şekilde yönetmenizi sağlar.

Otomasyon Sistemimizdeki modüller tamamen kablolu, tamamen kablosuz ya da kablolu-kablosuz karışık olacak şekilde kullanılabilir. Belirli modüller tek bir işlevi yerine getirirken bazı modüller ise birden çok işlevi yerine getirebilir. Sensör ve aktüatorlerde oluşan uçbirim setlerimiz sıcaklık ölçme, aydınlatma kontrolü, röle tetikleme, dijital ve analog giriş-çıkış gibi görevleri yerine getirir.

ORF REL2-100R-2

RF Star

Aydınlatma kontrolü, arıza takibi, senaryolu aydınlatma gibi birçok konuda otomatik ve uzaktan kontrol yapılması ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılır. Sergiledikleri yüksek performansla kapalı alanlarda da etkileyici bir iletişim mesafesine sahip olup, açık alanda 1.5 km'lik iletişim menziline ulaşabilirler.

Okullardan hastanelere, fabrikalardan işyerlerine ve plazalara kadar çeşitli bina türlerinde, aydınlatma, sıcaklık, nem, su ve iklimlendirme gibi sistemlerin kontrolünü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ilgili verileri anlık olarak izlemeyi mümkün kılar. Oliptek StarGate Gateway'in senaryo tabanlı altyapısıyla entegre olarak, ilgili sistemleri önceden belirlenmiş zamanlarda tetikleyerek etkileşimde bulunur.